Pozvánka na V. tématickou středu roku 2018

03.05.2018 10:10

Vážení nejen monarchističtí kolegové, přátelé, dámy a pánové,

Řídící rada SMB si Vás dovoluje co nejsrdečněji pozvat na 5.Tématickou středu roku 2018,
 konanou dne 16.5.2018 v 18:00 hod. v Klubu zastupitelů města Brna, na Mečové 5.

K úvodnímu slovu Dr.Luďka Šuberta očekáváme bohatou diskuzi  na téma:

"400. výročí vzniku a 370.výročí ukončení třicetileté války 1618-1648 - aneb jiráskovská dogmata versus objektivní historická realita."

Programový sled:
  18:00  - 18:50  - úvodní slovo lektora, se zaměřením na:
                                   - hlavní příčiny vzniku II. českého stavovského povstání, příčiny a důsledky jeho porážky a jeho dějinné místo jako 1.fáze 30 leté
                                      války. Odlišnosti vzniku, průběhu a důsledků na Moravě.
                                   - periodizace války a její reálný vojensko-politický charakter i průběh. Skutečná  hlediska tvorby a vývoje koalic.
                                   - výsledek a důsledky války pro Evropu, české korunní země a  zvláště pak pro Moravu.

18:50 - 19:00 -    přestávka.

19:00 - 20:OO - Diskuze k tématu a souvislostem. Závěr.

Řídící rada SMB si tradičně dovolí požádat o právo případné operativní změny programu. Současně si Vás dovoluje zdvořile požádat
o pochopení, že občerstvení, tedy jídlo, nikoli pití, bude možné objednat a zkonzumovat v čase od 17:30 do zahájení přednášky a v čase přestávky s tím, že konzumace jídla bude povolena mimo přednáškovou místnost, v přilehlých prostorách KZ.  Děkujeme za pochopení pro daný den a všechny následující Tématické středy.  Těšíme se na Vaši hojnou aktivní účast.
                                                                                                Řídící rada Sdružení monVážení nejen monarchističtí kolegové, přátelé, dámy a pánové,
 konanou dne 16.5.2018 v 18:00 hod. v Klubu zastupitelů města Brna, na Mečové 5.

K úvodnímu slovu Dr.Luďka Šuberta očekáváme bohatou diskuzi  na téma:

Programový sled:
  18:00  - 18:50  - úvodní slovo lektora, se zaměřením na:
                                      války. Odlišnosti vzniku, průběhu a důsledků na Moravě.

18:50 - 19:00 -    přestávka.

19:00 - 20:OO - Diskuze k tématu a souvislostem. Závěr.

Řídící rada Sdružení monarchistů  Brno.