Pozvánka na VIII. tematickou středu Sdružení monarchistů Brno v roce 2017

06.11.2017 07:34

Vážení monarchističtí kolegové, přátelé, dámy a pánové!

Řídící rada Sdružení monarchistů Brno, z. s., si vás dovoluje pozvat na Tematickou středu, která se koná dne 15. listopadu 2017 v prostorách Klubu zastupitelů města Brna na Mečové ulici č. 5 v Brně.

Na programu je rozprava o cílech a činnosti sdružení Moravský kulatý stůl (MKS), jehož je SMB členem. Úvodní slovo a základní informace přednese Ing. Milan Trnka.

Program:

18:00 až 18:15 hod.: záležitosti Sdružení monarchistů Brno.

18:15 až 19:00 hod.:

úvodní slovo a informace o MKS,

příčiny vzniku MKS,

vývoj MKS od založení do dnešních dnů,

činnost a cíle MKS.

19:00 až 19:10 hod. přestávka

19:10 až 19:50 hod. rozprava na přednesené téma.

Ukončení programu TS do 20:00 hodin.

Na setkání a rozpravu se těší členové Řídící rady SMB.

XXX

OBSAH PŘEDNÁŠKY NA TEMATICKÉ  STŘEDĚ 15. 11. 2017:

Důvod založení sdružení MKS:

Morava jako evropský územní celek byla uznána roku 822. Moravané se jako jedni z prvních podíleli na tvorbě evropské kultury. Po hebrejštině, řečtině a latině dali světu čtvrtou liturgickou řeč a písmo – staroslověnštinu. V daných hranicích a s různou formou výkonu vlastní moci existovala Morava v evropském prostoru do roku 1948, kdy její zánik zapříčinil totalitní režim.

V čase nynější nejhlubší krize Moravy, kdy Česká republika nemíní uznat tento bezprecedentní odklon od více než tisícileté tradice Moravy, jakož ani práva Moravanů, se lidé, jimž není věc Moravy lhostejná, rozhodli, že nadále budou spolupracovat a vystupovat jednotně, a to až do doby navrácení základního práva Moravy na její existenci.

Dne 6. 10. 2011 byl v Brně ustaven Moravský kulatý stůl (MKS).

Moravský kulatý stůl je koordinační a sjednocovací platforma pro setkávání organizací a osobností, jež usilují o navrácení práv Moravy na svoji existenci.

Sdružení monarchistů Brno přistoupilo k MKS 19. 4. 2012.

Cíle Moravského kulatého stolu:

– Umožnit občanům, jimž není lhostejné, že Morava jako tisíciletá součást Evropy není na její mapě, se setkávat, vyměňovat si informace o pořádaných akcích  a sjednocovat své názory.

– Prostřednictvím jednotného, demokratického a spravedlivého výkladu přesvědčit veřejnost, že Moravě se děje křivda a vysvětlovat důvody, pro které má být Morava restituována.

– Uvedeným jednáním docílit obnovu Moravy v jejích hranicích s Čechami ke dni 31. 12. 1948.

Cílem Moravského kulatého stolu naopak není:

– Volit konfrontační, militantní a nepřátelský tón.

– Určit, jaký má být rozsah moci Moravě přenesené.

– Rozhodnout, zda Morava má, nebo nemá zůstat součástí České republiky.

Jak cíle prosazovat?

– Zaujímat postoje ke všem historickým i současným přímým či zprostředkovaným projevům snah o asimilaci Moravy a Moravanů v Čechy.

– Reagovat na aktuální společenské a politické dění, které se dotýká cílů Moravského kulatého stolu.

– Aktivně, pozitivně, logicky a argumentačně seznamovat s výsledky činnosti Moravského kulatého stolu zejména:

Média všech druhů a stupňů.

Orgány státu.

Orgány obcí a krajů.

Politické strany.

Nevládní organizace.

Školy a vzdělávací instituce.

Soukromé firmy.

Zveřejňovat výsledky činnosti.